Friday, December 11, 2015

Lase rusikad lahti. vol üks

Lase rusikad lahti ja vaata oma käsi. Kui palju oled sa nendega juba teinud, keda puudutanud ja paitanud, kelle eest hoolt kandnud ja kui iseenda eest võidelnud. 

Lase rusikad lahti ja mässi oma käed teise ümber. Kallista seda, kellest aru sa ei saa, sest äkki siis hakkad mõistma. Kuula teda nii lähedalt, nii täpselt, et sõnad, mida lausub, muutuvad üheks sinuga.

Lase rusikad lahti ja ära reageeri, kui keegi lausub midagi, millesse ei usu sa. Iga hetk, situatsioon ja inimene ei vaja su energiat ja kisa. Nad ei oota seda. Nad ei ole tihti seda väärt. Vahel võid enda tähelepanu sulgeda.

Lase rusikad lahti ja otsi headust. Vaata, kellele saad tänaval oma käe anda ning vaata, kellele saad kodus lausuda "Hommikust." 
Lase rusikad lahti ja tule oma kupli alt südame juurde. Mida kõike sa võiksid kätega teha, korda saata, muuta ja siis taipaksid, kuidas astuda armastusse suurde. 

Lase rusikad lahti ja vii lilli põhjuseta. Ole haavatav põhjuseta. Ole eksinud põhjuseta. Ole vait põhjuseta. Naera põhjuseta. 
Ole hooliv tingimusteta.

Lase rusikad lahti, et saaksid kirjutada. Ükskõik, millest hoolid sa. Või kui ei soovi, et siis saaksid joonistada.

Lase rusikad lahti ja haara päikesest. Või haara kuust või tähtedest. Kuid haara sellest, mis sind edasi viib, haara sellest, kelleta ei oleks sa siin.

Lase rusikad lahti ja nopi marju, mida saaksid hiljem süüa. Ning järgmine kord viia aga naabrinaisele külla. 

Lase rusikad lahti ja näita oma inimlikkust. Kui sa oled haavatav või eksid, kui oled ehmunud kui eksid. Kui ei toitu sa vaid teiste ebaõnnest, vaid nende tõelisi saavutusi kuulaksid. Ütle "aitäh" isegi kui tunned kohmetust ning näita teed võõrale ja lõpus jaga ka julgustavat naeratust. 

Lase rusikad lahti ja ole inimene. 
Ära muretse, kui vahel jutt ei jookse. Ja see on okei. Meil kõigil on kapis luukeresid, millest hoidutakse. 
Ära muretse, kui vahel meie jalad ei jookse. Ja see on okei. Meil kõigil on lendutõusmiseks vaja, et meist hoolitakse.

Lase rusikad lahti, sest muidu, kellegi käest sa kinni hoida ei saa. Vaatad ja näed, kuidas võiks... aga avada ennast ei suuda. 

Lase rusikad lahti ning hoia kätes, seda kellega igatsed tantsida. 
Lase rusikad lahti ning luba endale maailma ja inimkonda armastada. 
Lase rusikad lahti ning ära harjumusest sulge neid.
Usalda elu ja austa juhuseid.


No comments: